Zoeken
Code FR-616-22*

Bourgogne Blanc ’Les Parties’ - Chardonnay (22) B

Type of wine
Producer
Country
Grape variety
Chardonnay
Region
Bourgogne - Côte de Beaune
Ageing
Een deel rijpt op een tank van staal/beton, een deel rijpt op eikenhouten vaten
Vintage
2022
Viticulture
Natuurvriendelijke werkwijze (niet gecertificeerd)
Biologisch gecertificeerd
Vinification
Whole bunch press, zonder koude settling start de gisting op eikenhout met het natuurlijke gist
Size
0,75 L

Omschrijving

Chardonnay | wijngaard 'Les Parties' | 38 are aangeplant in 2008 | net onder Puligny-Montrachet | gisting en rijping voor de helft in rvs en de helft in houten vaten | licht romig | heel fijne Bourgogne Blanc 

Domaine Berthelemot

Domaine Berthelemot is gestart in 2006 door Brigitte Berthelemot na het samenvoegen van de percelen van twee domeinen (Yves Darviot en Jean Garaudet). Vanaf 2017 is haar zoon Thomas in het bedrijf erbij gekomen en geeft een moderne en nieuwe impuls. Het domein heeft 15 ha aan wijngaarden in Pommard, Monthélie, Beaune, Puligny-Montrachet, Chassagne-Montrachet en Meursault. Marc Cugney is de verantwoordelijke wijnmaker.

Al hun wijnen zijn waanzinnig elegant, eerlijk en puur. Ze zoeken nooit naar overextractie. Je proeft gewoon dat ze hier alles controleren en dat het sap met zoveel zorg en aandacht gevinifieerd wordt. Vanaf 2018 is het begin gemaakt naar biologisch werken en vanaf 2021 is het domein gecertificeerd bio. Daarnaast worden er biodynamische werkwijzen toegepast op de wijnaarden.